Gry i programy freeware

 
 
Menu

Gry i programy

Free software - English version

 
Kontakt

mój e-mail :
Proszę o nie przesyłanie mi reklam i innych ofert handlowych.

 

Adwokat - Warszawa

 
 

Co to jest Freeware?

 

Freeware to darmowe oprogramowanie bez ujawniania kodu źródłowego. Nazwa pochodzi od angielskich słów: FREE + SoftWARE. Programy freeware można bezpłatnie rozpowszechniać pod warunkiem zamieszczenia informacji o autorze i zaznaczeniu, że jest to oprogramowanie bezpłatne (Freeware).
Dystrybutorzy i właściciele stron internetowych nie mogą pobierać opłat za to oprogramowanie. Wyjątek stanowi opłata za nośnik, np. płytą CD zawierającą programy różnych firm.
Programy freeware rozpowszechniane są bez kodu źródłowego, nie można ich modyfikować i dodawać innych plików. Plik dystrybucyjny powinien być rozpowszechniany tak jak został przygotowany przez autora.

 


 

Jak można korzystać z programów autorstwa SoftDarek?

 

Moje programy spakowane są w archiwa ZIP. Plik należy skopiować na swój komputer i rozpakować do wybranego katalogu. W przypadku gier nie jest potrzebna instalacja, po rozpakowaniu pojawią się gotowe pliki. Niektóre z programów użytkowych mają dodatkowo plik instalacyjny, który automatycznie zainstaluje sterowniki do obsługi baz danych.
W przypadku chęci usunięcia gry wystarczy skasować jej katalog, a wszystkie pliki zostaną usunięte. Dla programów użytkowych instalowanych przez setup, należy wykonać odinstalowanie, korzystając z panelu sterowania i opcji: "Dodaj, usuń programy"
Autor programów dołożył starań aby oprogramowanie chodziło bezbłędnie na każdym komputerze z systemem Windows 95, 98, Me, 2000 i Xp, programy przeszły pozytywne testy na różnych komputerach, jednak nie bierze odpowiedzialności za nieprzewidziane skutki działania programu. Nie ponosi teź odpowiedzialności za pliki bezprawnie modyfikowane i umieszczane na innych serwerach.

 


 

Czy można umieszczać programy na innych stronach?

 

Zgodnie z licencją freeware, programy można umieszczać na innych stronach w plikach dystrybucyjnych dostarczonych przez autora. Przy każdym programie powinna być informacja o autorze: SoftDarek i link do mojej strony oraz oznaczenie: Freeware. Za moje programy nie można pobierać opłat. Zachęcam do umieszczania na swoich stronach linków do mojej, jednak nie można umieszczać linków bezpośrednio do programów na mojej stronie (hot linking). Takie pobieranie plików i obrazków z moich stron podnosi moje koszty za transfer, dlatego zabezpieczając się zmieniam okresowo nazwy plików i ich położenie.

 


 

Link do nas

 

Aby wstawić na swojej stronie przycisk do mojej, wystarczy wkleić w jej źródle ten kawałek kodu:


  <a href="http://freeware.info.pl/"><img border="0" src="http://freeware.info.pl/images/freeware.gif" width="88" height="31" alt="Gry i programy Freeware"></a>

Mój przycisk będzie wyglądał tak:   


 

Copyright © 2000-2018 SoftDarek - All Rights Reserved