Gry i programy freeware

 
 
Menu

Gry i programy

Freeware - English version

Licencja freeware

 

Kontakt

mój e-mail :
Proszę o nie przesyłanie mi reklam i innych ofert handlowych.

 

 

 
 

Powietrzny Patrol - gra przygodowa

 

  Gra Powietrzny Patrol to typowa strzelanka, w której gracz staje się pilotem odrzutowca F16 i patroluje terytorium swojego kraju. Musi być przygotowany na wrogie ataki z sąsiednich krajów.

Przeciwnik wysłał na twój kraj samoloty, helikoptery i rakiety samosterujące. Nie możesz pozwolić aby przedostały się przez Twoja obronę bo zniszczą miasta i gra skończy się porażką.

Do dyspozycji masz dobrze wyposażony odrzutowiec F16 mogący ostrzeliwać wroga silnym ogniem lub spuszczać ciężkie bomby na spadochronach. Decyzję o wyborze broni trzeba podejmować błyskawicznie, stosownie do zagrożenia.

Gdy skutecznie obronisz swoje terytorium, możesz rozpocząć drugi etap: nalot na tereny przeciwnika. W miarę oddalania się od swojej bazy robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Oprócz niszczenia obiektów wroga, trzeba stale kontrolować zapas paliwa i w miarę potrzeby uzupełniać je z powietrznej cysterny, która będzie Ci towarzyszyć.

Najtrudniejszy etap gry to atak na statki pływające na terytorium wroga. Do ich niszczenia użyj ciężkich bomb na spadochronach. Dopiero gdy wysadzisz wszystkie 25 okręty Twoja misja zakończy się sukcesem.

W razie niepowodzenia, nie zraża się i zaczynaj od nowa.

 

              

 

Obsługa gry

 

W grze najlepiej sprawdza się joystick. Za jego pomocą można sterować odrzutowcem, pierwszy przycisk służy do strzelania, a drugi do zrzucania bomb. Gdy nie ma joysticka, grą można sterować za pomocą klawiszy na klawiaturze:

 • strzałki kursora - zmieniają kierunek lotu

 • SpaceBar - służy do strzelania ( oraz wznowienia gry po przerwie)

 • Enter - do zrzucania bomb na sadchronach

 • Pause - do przerwania gry

 • ESC - kończy grę.

 • F1 - Pomoc

 W menu gry można wybrać dodatkowe opcje, np. wyłączenie dźwięku lub rozpoczęcie gry od nowego etapu. 

Instalacja i wymagania techniczne

 
 • Platforma: Windows 95, 98, Me, 2000, Xp, Vista, Windows 7

 • Procesor: Pentium 75 lub lepszy (czyli gra chodzi prawie na każdym komputerze)

 • DirectX 7 lub nowszy

 • Joystick, można też obsługiwać klawiaturą

 • karta muzyczna, aby słyszeć dźwięki.

 • Freeware - gra jest bezpłatna z zachowaniem warunków licencji freeware. Wymagana jest prosta aktywacja, opisana ponizej

 • Gra nie wymaga instalacji, działa po rozpakowaniu pliku ZIP.

 Właściwie to niema instalacji, wystarczy rozpakować pliki gry do wybranego katalogu i od razu można ją uruchomić klikając Patrol.exe Aby usunąć grę wystarczy skasować jej katalog z plikami.

 

Powietrzny Patrol - gra

 

Odblokowanie gry

 

 Gra Powietrzny Patrol została napisana w Delphi w 1998 roku. Początkowo jej pełna wersja była udostępniana jako ShareWare. Obecnie gra już jest bezpłatna. Wymaga tylko przeprowadzenia prostej aktywacji za pośrednictwem naszej strony internetowej. Do rejestracji potrzebne są dwa numery odczytane z gry na komputerze użytkownika. Pierwszy to numer wersji, a drugi ID użytkownika. Można je przeczytać otwierając w menu POMOC pozycję REJESTRACJA.

 Należy je wpisać w formularzu na dole tej strony i na ich podstawie zostanie wygenerowany unikalny numer, który odblokuję grę, tak, że będą już dostępne wszystkie jej poziomy.

 

Copyright © 2000-2016 SoftDarek - All Rights Reserved