Gry i programy freeware

 
 
Menu

Gry i programy

Freeware - English version

Licencja freeware

 

Kontakt

mój e-mail :
Proszę o nie przesyłanie mi reklam i innych ofert handlowych.

 

 

 
 

Głodny Yogi - gra przygodowa

 

 Gracz wciela się w rolę głodnego misia, który opuścił park i zakradł się do domu człowieka. Yogi musi dotrzeć do spiżarni i wynieść trzy słoiki miodu. Nie jest to proste bo w domu czeka na niego wiele niebezpieczeństw. Musi wykazać się sprytem aby znaleźć właściwą drogę i zebrać wszystkie potrzebne przedmioty. Jeśli nie popełni błędu, jego wysiłek zostanie nagrodzony, znajdzie to co misie lubią najbardziej.

 

 

Instalacja i wymagania techniczne

 
  • Platforma: Windows 95, 98, Me, 2000, Xp, Vista, Windows 7

  • Procesor: 486 lub lepszy (czyli gra chodzi na każdym komputerze)

  • Freeware - gra jest bezpłatna z zachowaniem warunków licencji freeware.

  • Gra nie wymaga instalacji, działa po rozpakowaniu pliku ZIP, wielkość 672 kB.

 Jeśli posiadasz starszą wersję Windows, w którym niema programu do rozpakowania plików ZIP, możesz skorzystać z wielu dostępnych w Internecie, np. WinZip lub WinRar itp.
 Po rozpakowaniu pliki gry powinny znaleźć się w osobnym katalogu, np. Yogi, a w nim powinien być podkatalog: SOUND. Jeśli zmieni się strukturę katalogów to gra może nie mieć dźwięków.
 Odszukaj plik Yogi.exe , który uruchamia grę. Do tego pliku można utworzyć skrót na pulpicie lub w menu Start. W przypadku chęci usunięcia gry wystarczy skasować katalog Yogi, gra nie ma po za nim innych plików.

  

Obsługa gry

 
  • Wszystkie funkcje gry obsługiwane są myszką.

  • Lewym przyciskiem myszki - wskazujesz kierunek marszu misia. Klikając stawiasz punkt do którego podąża Yogi.

  • Aby przejść do następnego poziomu, klikasz lewym przyciskiem myszy blisko prawej lub lewej krawędzi planszy.

  • Niektóre przedmioty po najechaniu na nie kursorem myszy, wyświetlą podpowiedź z nazwą przedmiotu. Jeśli klikniesz ten przedmiot prawym przyciskiem myszy to pojawi się menu podręczne, z którego lewym przyciskiem wybierasz co chcesz z nim zrobić.

  • Aby w dowolnym momencie zacząć od początku kliknij "START" W menu "OPCJE" można wyłączyć lub załączyć dźwięk, wybrać szybkość marszu misia i wyłączyć lub włączyć podpowiedzi ukazujące się na przedmiotach po najechaniu na nie kursorem.

  • W menu "Pomoc" zawarte są informacje o programie, reklama i pomoc dla gry. Pomoc kontekstowa pod klawiszem F1.


 

Historyjka

 

Nie tak dawno temu, w pewnym parku, żył sobie miś zwany Yogi. Podobnie jak inne misie żywił się tym co ludzie zostawiali w parku na piknikach.
  Jednak pewnego dnia dostał list od swojego przyjaciela, w którym mu napisał, że ludzie w swoich spiżarniach mają wiele smakołyków.
  Pomimo że bał się ludzi, głód był silniejszy. Postanowił udać się do domu człowieka i zabrać to co misie lubią najbardziej. Wyprawa do miasteczka nie jest taka prosta, ludzie zamykają swoje domy na klucz, mają tam dużo różnego sprzętu, który bywa niebezpieczny dla niedźwiedzi. Ale najgorsze to są te myszy, wiadomo że misie ich nie cierpią.
  Wydawałoby się, że dojście do spiżarni jest niemożliwe ale nie dla sprytnego misia Yogi. Aby miś nie był głodny powinien wynieść ze spiżarni trzy słoiki miodu. Jeśli popełni błąd to zaczyna od nowa.


 

Jak wygrać

 

Jeśli wyniesiesz ze spiżarni trzy słoiki miodu to wygrałeś. Jeśli popełnisz błąd, to zaczynasz od nowa.
 Na dole, obok przycisku "Start", pojawiają się komentarze mówione przez Yogi. Są one pomocne w doprowadzeniu misia do celu.
  Na dolnym pasku wyświetlane są też przedmioty które po drodze zebrał Yogi oraz ilość zebranych punktów. Maksymalna ilość to 33.
  Aby dojść do spiżarni trzeba wszystkie czynności robić we właściwej kolejności, w zależności co jest potrzebne w danym momencie.


 

Copyright © 2000-2018 SoftDarek - All Rights Reserved